Bulgaristan Romanya Turu

 • Bulgaristan Romanya Turu
 • Bulgaristan Romanya Turu
 • Bulgaristan Romanya Turu
 • Bulgaristan Romanya Turu
 • Bulgaristan Romanya Turu
 • Bulgaristan Romanya Turu
 • Bulgaristan Romanya Turu
 • Bulgaristan Romanya Turu

BULGARİSTAN & ROMANYA TURU
4* SEÇKİN OTELLERİNDE 4 GECE KONAKLAMA
Rusçuk – Braşov – Bükreş  –  Varna Konaklama ile
 TRANSİLVANYA ŞATOLAR BÖLGESİNDE KONAKLAMA VE KÖSTENCE GEZİSİ İLE.

SOFYA – VELİKO TARNOVO – RUSÇUK – BÜKREŞ – BRAN – BRAŞOV
SINIA – KÖSTENCE – MANGALYA – VARNA – NESSEBAR – BURGAS

5 Gün – 5 Gece

21 – 26 NİSAN 2024

20 – 25 AĞUSTOS 2024

1. Gün: İZMİR -KAPIKULE – STARA ZAGORA – VELİKO TARNOVA - RUSÇUK

Akşam saat 18:00 Üçkuyular F.Altay Meydanı Pamukkale Yazıhanesi önü, 18:10 Susuz Dede Durağı, 18:15 Üçyol Kamil Koç Yazıhanesi önü, 18:25 Alsancak Lozan Fuar kapısı önü,  18:40 Bornova Ege Üniversite Hast. Önü, 19:00 Karşıyaka Anıt, 19:05 Yunuslar, 19:10 Bostanlı İskelesi Önü, 19:20 Mavibahçe AVM Karşısından değerli konuklarımızı alarak güzergahımız üzerinde alacağımız kısa molalarla Çanakkale üzerinden Kapıkule sınır kapısına doğru yola çıkıyoruz. Sabahın erken saatlerinde Kapıkule sınır kapısına varışımızın ardından gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Bulgaristan’a geçiyoruz.

Osmanlı zamanında Türk nüfusunun en yoğun yaşadığı Bulgaristan’ın tarihi kenti Eski Zağara diğer adıyla Stara Zagora üzerinden Yantra nehrinin etrafında tepeye doğru kurulmuş ve kentlerin kraliçesi olarak anılan, eski başkent Veliko Tarnovo’ya ulaşıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz panoramik turumuzda; Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müzesi’ni görüyor ve Tsarevets Kalesi’ni ve kiliseleri ziyaret ederek, Samovodska köylülerinin eskiden kentin arnavut kaldırımlarında meyve-sebze, tereyağ ve el sanatları ürünlerini sergiledikleri ve sattıkları ünlü Samovodska Charsia (çarşısı)’na gidiyoruz. Tarihi hanlar, demirciler ve el sanatları mağazalarının bulunduğu caddede serbest zaman vererek rehberimizle yeniden buluştuktan sonra Osmanlının en önemli donanma üslerinden biri olan Rusçuk kentine gidiyoruz. Tarihi yapısıyla ilgi odağımız olacak olan kent merkezinde yapacağımız gezimizin ardından Rusçuk’taki otelimize yerleşiyoruz.

2. Gün: RUSÇUK – BRAN – ( Drakula Şatosu ) - BRAŞOV

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Rusçuk kentine çok kısa mesafede bulunan Bulgaristan-Romanya Sınır kapısına ulaşıyor, gümrük işlemlerimizi tamamlıyor, 1954 yılının en büyük olayı Ruse ile Curcevo arasında açılan çelik Kardeşlik Köprüsü’nün üzerinden geçiyor ve Tuna Nehri’nin muhteşem manzarasını izleyerek, Romanya’ya giriş yapıyoruz. Bükreş’in en ilginç yerleşim bölgelerinden biri olan ve diğer adıyla “Erdel” olarak anılan, Karpat dağlarının eteklerine kurulu; filmlere ve romanlara konu olmuş Transilvanya bölgesine  doğru yolumuza devam ederken. Ploieşti güzergahından ilerleyerek, efsanevi yerleri sırasıyla gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız, Bran’da yer alan efsanevi Drakula Şatosu. Dikkatleri, Barok mimarisiyle üzerine çeken yapısı ve filmlerdeki gibi hayran kalacağınız eşyaları ile birbirinden güzel hatıra resimler çekebileceğiniz ziyaretimizin ardından Romanya’nın Bükreş’ten sonra pek çok gezginin tercih ettiği kent, Braşov’a gidiyoruz. Ortaçağ dönemi cadı hikayeleriyle ünlü, dış cephesi gotik mimari yapısına benzediğinden dolayı masallardan çıkmışcasına dikkatleri üzerine çeken; Siyah Kilise’yi(Black Church), Casa Sfatului (Konsey Binası) ve Trompetçi Kulesi’ni rehberimizin anlatımları eşliğinde görüyoruz. Ortaçağ’da Cadı kabul edilerek birçok kadının yakılarak öldürüldüğü yer olarak bilinen ve Alman Pazarına (Marktplatz) çok benzetilen, Piata Sfatului meydanında akşama yemeği için vereceğimiz serbest zamanın bitiminde Braşov’daki otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün: SINAIA – PELEŞ KALESİ - BÜKREŞ

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Romanya Krallığının eski başkenti Sinaia’da bulunan, neo-klasik tarzda yapılmış ve  yazlık saray olarakta kullanılan  Peleş Şatosu ve Kalesi’ni görmeye gidiyoruz. 160 odasında İtalyan, İngiliz Rönesans, Alman Barok, Rokoko, Fas ve Türk tarzlarına rastlayacağınız bu Şatoyu gezdikten sonra, başkent Bükreş’e doğru yola çıkıyoruz. Kent merkezine varışımızın ardından Panoramik şehir turumuza başlıyoruz. En güzel ve en hareketli merkezi Cumhuriyet Meydanı, Büyük Kütüphane, Zafer Takı, Bükreş Üniversite Binası, Milli Tiyatro, Kraliyet Sarayı, Kretzulescu ve Stavropoleos Kiliseleri turumuzda panoramik olarak göreceğimiz yerlerdir. Programımızın devamında, Çavuşesku döneminde yaptırılan dünyadaki 2.büyük  Parlemento binası’nın önünde fotoğraflarımızı çekerek, Romanya tarihini ve hayatını anlatan en güzel müzelerden Dimitre Gusti Köy Evi’ni geziyoruz. Gezimizin bitiminde Bükreş şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında isteyen konuklarımızla, ekstra Müzikli-Yemekli Romen Gecesi için rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor, restoranımıza gidiyor ve eğlenceye dahil oluyoruz. Katılım göstermek istemeyen misafirlerimiz şehir merkezinde vakit geçirebilir. Konaklama Bükreş’teki otelimizde.

4. Gün: BÜKREŞ – KÖSTENCE – MANGALYA – VARNA

Sabah kahvaltımızı erkenden alıyor ve odalarımızı boşaltarak, adını Roma Krali Constantin’den alan ve 15. Yüzyıldan 19.yüz yıla kadar Osmanlı egemenliğinde kalmış Dobruca bölgesinde yer alan Karadeniz’in kenarına kurulu güzel ve tarihi kent Köstence’ye gidiyoruz. İki buçuk saatlik keyifli bir yolculuğun ardından, yüzyıllara dayanan tarihi yapıları ve turistik doğal güzellikleriyle gezilecek en gözde bölgelerin başında yer alan Köstence’deki gezimize başlıyoruz. Ovidius Meydanı, Cenevizliler zamanında yapılan 26 metre yüksekliğe sahip Deniz Feneri, Roma moziklerini görebileceğimiz Tarih ve Arkeoloji Müzesi, Aslanlı Ev, Romanya’nın merkez Camii olarak bilinen Mahmudiye Camii, Ortododks Katedrali, Katolik Kilisesi ve dünyaca ünlü Mamaia Sahili göreceğimiz yerler arasındadır. Rehberimizin anlatımları eşliğinde gerçekleştireceğimiz turumuzun ardından Köstence merkezde serbest zaman veriyoruz. Birbirinden güzel dükkanlarında ve cafelerinde geçireceğimiz zamanın bitiminde rehberimizle buluşuyor ve aracımızdaki yerlerimizi alarak Dobruca bölgesinde bulunan sahil şehri Mangalya’ya doğru yola çıkıyoruz. Türk ve Tatar azınlığın halen hayatlarını sürdürdüğü bölgenin en güzel yapılarından olan ve Osmanlı dönemine ait, ahşap çatılı ve kubbesiz Esmahan Camii ziyaret ediyoruz. Gezimizin bu durağından sonra Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri ve Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Varna‘ya doğru yola çıkıyoruz. Drankulak Sınır Kapısındaki Gümrük ve kontrol işlemlerimizi tamamladıktan kısa bir seyahat ile Varna’ya ulaşıyoruz.  Varna’da gerçekleştireceğimiz Panoramik Şehir turumuzda; Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Deniz Parkı, Bazilika ve Katedral görülecek yerler arasındadır. Kulüpleri, barları, kafeleri ve restoranlarıyla süslü olan kordonda yürüyüş, akşam yemeği ve Varna çarşı’da alışveriş icin serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin bildireceği saatte buluştuktan sonra otelimize yerleşiyoruz.

5. Gün: VARNA – NESSEBAR – BURGAS - DEREKÖY – İZMİR

Güzel bir kahvaltının ardından bizi bekleyen aracımızdaki yerlerimizi alarak, anakaraya dar bir geçit ile bağlı olan bir yarımada üzerine kurulu, 1983 yılında UNESCO'nun Dünya Kültür Mirası Listesine girmiş, tarihi ve şirin sahil kasabası Nessebar'ı gezmeye gisiyoruz. Bizans döneminden kalma Kiliseleri, yarımada üzerinde yer alan ve 18-19.y.y. Bulgar Rönesansı döneminde inşa edilen tarihi Bulgar Evlerini görerek fotoğraflama ve kahve molamızı veriyor, rehberimizin anlatımlarının bitiminde Burgas merkezinde bulunan tarihi yapıları gördükten sonra sınır komşusu olan Kırklareli dereköy Sınır kapısından gümrük işlemlerimizi tamamlayarak ülkemize giriş yapıyoruz. Yolda alınacak uygun molalar ile gerçekleştireceğimiz ger dönüş seyahatimizi alındığımız noktalara geri bırakılarak tamamlıyor ve bir başka güzel gezide buluşmak üzere veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Programda Belirtilen Tüm Turlar
 • 4* Otellerde 4 Gece Konaklama
 • Otellerde 4 Kahvaltı
 • Lüks Otobüs ile Transfer ve Ulaşımlar
 • Tüm ülke ve şehir giriş Ücretleri, Konaklama Turist ile Gümrük vergileri
 • Tüm Otoban Check-Point ve Otopark Ücretleri 
 • Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Araç içi Su İkramı
 • Zorunlu Türsab Mesleki sorumululuk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli (Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır.)
 • Schengen Vizesi ve Hizmet Bedeli
 • Öğle Yemekleri ve Yemeklerde, Gece Programlarında Alınan İçecekler
 • Müze ve Ören yeri ve Milli Park, Şato ve Saray Giriş Ücretleri
 • İsteğe Bağlı Geleneksel Yemekli Romen Gecesi
 • Her türlü otel ekstraları
 • Seyahat ve Sağlık Sigortası 0-65 yaş 20€ (65 yaş üzeri sürprim uygulanır, 30€)

Tur Fiyatları

Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk YatakÇocukTaksitler
20.08.20244*OtellerMüsait379,00 €559,00 €379,00 €0 - 2 Yaş 120,00 €
2 - 12 Yaş 359,00 €
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

 • SAĞLIK
  Bölgenin iyi restoranlarında sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.
 • SAAT DİLİMİ
  Bulgaristan’da ve Romanya’da, Türkiye ile yaz saat diliminde aynı saat diliminde, kış saat diliminde 1 saat geridedir.
  Örneğin, Kışın Türkiye’de saat 18:30 iken Bulgaristan’da veya Romanya’da 17:30’dur.
 • KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
  Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.
 • EK NOTLAR
  1-ACENTEMİZ gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Umumi Pasaport -  Vize gereklidir.
Yeşil Pasaport  -  Vize gerekli değil
Hizmet Pasaportu  -  Vize gerekli değil 
Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Bulgaristan Romanya Turu HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Süresi

5 gece 5 gün

379,00 EUR
'den itibaren

Konaklama

4* Otellerde

Ulaşım

Lüx Otobüs ile

Gezilecek Yerler

SOFYA – VELİKO TARNOVO – RUSÇUK – BÜKREŞ – BRAN – BRAŞOV SINIA – KÖSTENCE – MANGALYA – VARNA – NESSEBAR – BURGAS

Tur Hakkında

Bulgaristan Romanya Turu

Yardımcı Olalım

Benzer Turlar

Uçaklı Büyük İtalya Turu

Uçaklı Büyük İtalya Turu

6

16.07.2024

1.199,00 EUR

Karadeniz Batum Turu

Karadeniz Batum Turu

6 gece 7 gün

19.07.2024

13.900,00 TL

Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu

Vizesiz Uçakla Balkanlar Turu

8 gece 7 gün

13.09.2024

699,00 EUR

Bulgaristan Romanya Turu

Bulgaristan Romanya Turu

5 gece 5 gün

20.08.2024

379,00 EUR

Iconic Aegean Yaz Programı - Celestyal Discovery

Iconic Aegean Yaz Programı - Celestyal Discovery

3 gece 4 gün

24.08.2024

880,00 EUR

Budva Turu

Budva Turu

29.08.2024

639,00 EUR

Uçaklı Butik Gap Turu

Uçaklı Butik Gap Turu

3 gece 4 gün

11.09.2024

13.900,00 TL

Sharm El Sheikh ve Kahire Turu

Sharm El Sheikh ve Kahire Turu

4 gece 5 gün

21.09.2024

1.249,00 USD

Otobüs ile Büyük İtalya Turu

Otobüs ile Büyük İtalya Turu

9 Gece 10 gün

26.09.2024

949,00 EUR

Belgrad Turu

Belgrad Turu

3 gece 4 gün

26.10.2024

549,00 EUR

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.